Hovězí perkelt na slanině

Recept Hovězí perkelt na slanině

Přidal: Izabella929@azet.sk, 3.4.2017

Kategorie: Hovězí maso, Maso, Oběd, Část dne

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Jednoduché hlavní jídlo a v tomto případě platí, že i z mála surovin se dá připravit skvělé jídlo, které zasytí celou rodinu. V receptu uvádím, že jsem použila domácí suroviny. Nakupuji v jednom menším obchodě, kde prodávají výlučně domácí potraviny, domácí maso. Tentokrát jsem nakoupila predne hovězí, domácí slaninu, kterou jsem během pečení kradla z talíře :))) a moje domácí lečo z minulého roku. Je dobré mít domácí věci i z minulého roku v komoře, které víte nyní zužitkovat. Autor: Izabela

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Izabella929@azet.sk, 3.4.2017

Kategorie: Hovězí maso, Maso, Oběd, Část dne

SUROVINY

500 ghovězí přední domácí
80 guzená slanina domácí
1 kscibule
350 mllečo domácí
sůlpodle chuti
špetkapepř
1/2 ČLmletá červená paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. V surovinách uvádím, že na jídlo jsem použila domácí suroviny a hovězí maso od farmáře.
  2. Na rendlík jsem dala na malé kostičky nakrájenou slaninu, kdy se tuk vytopil, přidala jsem na kostičky nakrájenou cibuli a vše společně jsem orestovala.
  3. Hovězí maso jsem nakrájela na kostičky a přidala jsem ho k opražené slanině a cibuli. Nechala jsem spolu restovat maso, pokud se veškerá tekutina neodpařila. Když maso zůstalo jen na tuku, přidala jsem lečo a opět jsem spolu nechala podusit 5 min. a přidala jsem červenou mletou papriku. Je krásně červená, dostala jsem ji na trhu v Maďarsku jako odměnu za to, že jsem nakoupila ovoce a zeleninu u tamního farmáře. Všechno jsem zalila 200 ml vody, osolila, okořenila a dusila jsem maso do měkka 70 min.
  4. Během dušení, jsem ještě jednou podlila maso 200 ml. vody a opět nechala dodusit do měkka. Pokud se maso připravovalo, vymíchala jsem si těsto na "nokerle", tedy halušky jako přílohu.
  5. Na nokerle používám hladkou mouku, polohrubou mouku přidávám asi 25%. Přidala jsem 2 celá vejce. Do vařící vody jsem přes haluškář sádzala nokerle. Uvařené jsem procedila a polila lžící oleje.
  6. Perkelt dělám vždy podle receptu Hortobágyszkych pastýřů stád. Jídlo je jednoduché z malého množství surovin a velmi chutně šťavnaté. Přeji vám dobrou chuť.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit