Jahodový dezert bez pečení

Nechce se Vám péct a rádi by ste si dali něco sladké a chutné? Připravte si svěží jahodový zákusek s piškoty a marmeládou.

Recept Jahodový dezert bez pečení

Suroviny

Základ:
20 kskakaové sušenky
Jogurtová náplň:
800 gjogobella jahodový jogurt
2 bal.jahodové želé
1 lžičkaprášková želatina
200 mlvoda
Dále budeme potřebovat:
16 ksdlouhé dětské piškoty
jahodový džem
3 lžícevoda
1 lžícecitronová šťáva
Pěna:
700 mlneslazené kondenzované mléko
2 bal.jahodové želé
Poleva:
100 gbílá čokoláda
jahodový džem

Postup přípravy

  1. Připravíme si formu o velikosti 25 x 30 cm a dno vyložíme papírem. Naskládáme kakaové sušenky.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Jahodové želé a želatinu rozpustíme ve vroucí vodě a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Za stálého míchání přimícháme jogurt a spojíme. Hmotu vložíme do lednice a počkáme, až vychladne - dostaneme hmotu, která má konzistenci hustého pudinku. Navrstvíme na sušenky a pěkně uhladíme. Odložíme do chladničky ztuhnout.
  3. Na jahodovou nádivku naskládáme dlouhé dětské piškoty a prostor mezi nimi vyplníme marmeládou. 3 lžíce vody a citronovou šťávu smícháme ve sklenici a štětcem potřeme piškoty.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Želé si připravíme ve vroucí vodě - tak jak je uvedeno na obalu. Necháme vychladit na pokojovou teplotu. Neslazené kondenzované mléko mixérem vyšleháme na nejvyšších otáčkách - zpěníme ho a postupně přiléváme želé. Spojíme a odložíme do lednice na hodinu.
  5. Pak pěnu navrstvíme na piškoty a celý koláč odložíme zpět do chladu. Když pěna ztuhne, vrch potřeme marmeládou a posypeme bílou čokoládou. Dobrou chuť!Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Z cukrem pudrem