Lahodný TIRAMISU dort

Kdo je fanouškem tiramisu, tak určitě zná tento recept. Výborný dort s mascarpone. V pozadí chuť vaječného likéru a v popředí chuť kávy. Hotová mňamka!

Přidal:, 22.2.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Tiramisu, Nejlepší dezerty, Dezerty
Recept Lahodný TIRAMISU dort

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 gmascarpone
500 mlsmetana ke šlehání
2 ksvejce
150 gkr. cukr
10 gželatina
2 bal.kulaté piškoty
100 mlčerná káva
3 lžícevaječný likér
Dále budeme potřebovat:
200 mlsmetana
kakao na posypání

Postup přípravy

  1. Želatinu si namočíme v malém množství vody a následně ji ohřejeme, až se želatina nerozpustí.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Vajíčka si vymícháme s cukrem do pěny a postupně přidáme mascarpone.
  3. Smetanu ke šlehání mixérem vyšleháme do husté pěny a postupně vmícháme mascarpone krém. Jako poslední přimícháme připravenou želatinu a důkladně promícháme.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Dno kulaté formy o průměru 26 cm si vyložíme piškoty, které jsme si namočili v kávě. Do kávy jsme přidali vaječný likér. Navrstvíme mascarpone krém (1/3), znovu navrstvíme piškoty namočené v kávě, navrstvíme druhou třetinu mascarpone krému a znovu naskládáme piškoty namočené v kávě. Navrstvíme zbývající krém a pěkně uhladíme.
  5. Vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou a posypeme kakaem. Uložíme do lednice, nejlépe na celou noc a podáváme. Dobrou chuť!Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky

Zdroj: Citromhab