Litý perník s citronovou polevou

Minulý týden jsme měli chuť na perník, tak jsem upekla klasiku, kterou mě naučila ještě moje babička. Snědli jsme celý koláček za jedno odpoledne, tak jsem se včera pustila do nového perníku. Byl to však trošku jiný recept, s jinou polevou a s marmeládou, která se přidávala do těsta. Poleva byla pouze z moučkového cukru a ze šťávy z citronu. Zvyknu tuto polevu dělávát i na tvarohové řezy. Je sladká a zároveň má kyselý nádech. Autor: Mineralka

Přidal:, 8.3.2018
Kategorie: Nejlepší dezerty, Perník, Dezerty, Moučníky
Recept Litý perník s citronovou polevou

Suroviny

Těsto:
400 ghladká mouka
50 gkakao
5 ksvajec
300 gmoučkový cukr
200 mlmléko
200 mlolej
100 gmarmeláda
1 ksprášek do perníku (nebo do pečiva)
1 a 1/2 lžičkyperníkové koření
Poleva:
300 gmoučkový cukr
šťáva z 2 citronů
čokoláda na ozdobení polevy

Postup přípravy

  1. Vejce oddělit, žloutky vyšlehat s polovinou moučkového cukru, přidat postupně olej, mléko, marmeládu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Bílky vyšleháme ze zbylým cukrem na sníh. Mouku smíchat s kakaem, práskem do perníku a perníkovým kořením. Do vyšlehaných žloutků přidáme bílky, přisypeme mouku smíchanou s kakaem, práškem do perníku a perníkovým kořením a zamícháme hladké těsto a to naneseme na vymazaný a moukou vysypaný plech.
  3. Pečeme na 180 st. caa 35-40 min.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Na horký naneseme polevu z moučkového cukru utřeného s citronovou šťávou. Polevu rovnoměrně natřeme a pocákáme rozpuštěnou čokoládou.