NejRecept.cz Dezerty Koláče Makovo-meruňkový řez
Makovo-meruňkový řez
Recept Makovo-meruňkový řez
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   22.2.2017

Makovo-meruňkový řez

Koláček trochu náročnější na suroviny, ale stojí to zato. Jednoznačně chutné těsto, miluji mák, proto si dovolím říci, že těsto je nejlepší jaké jsem jedla, ale sto lidí, sto chutí. Meruňka je také oblíbené ovoce a když se spojí tyto dvě chutě, no co vám řeknu. Na vrchu bohatá vrstva slazené šlehačky a zdobila jsem i šlehačkou s mákem. Vypadá to neskutečně :) Určitě vyzkoušejte i vy. Autor: Izabela

Suroviny
Těsto:
7 ks
vajec
7 PL
krystalový cukr
6 PL
hladká mouka speciál
2 PL
celý mák modrý
1 bal.
prášek do pečiva
špetka
sůl

Krém:

400 ml
mléko
1 bal.
zlatý klas
100 g
máslo
1 bal
vanilkový cukr
2 PL
moučkový cukr

Pařížská šlehačka:

500 ml
šlehačka 33%
150 g
hořká čokoláda
150 g
bílá čokoláda

Šlehačka na vrch:

300 ml
šlehačka 33%
2 PL
kr. cukr
2 bal
Smetafix
2 PL
mák celý

Kromě toho:

700 ml
meruňkový kompot domácí
4 bal.
meruňkový džem domácí
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vejce jsem rozdělila. K bílkům jsem přidala sůl a vyšlehala. Přidávala jsem po lžíci cukr. Žloutky jsem smíchala vidličkou a najednou jsem je přidala k sněhu. Mouku jsem smíchala s práškem do pečiva a v malých dávkách jsem ji opatrně vmíchala do tésta. Pak jsem přimíchala celý mák. Plech 27x37 cm s papírem na pečení - těsto jsem vylila a peklo se to ve vyhřáté troubě na 180 st. 12 min. Upečené jsem nechala vychladit na mřížce.
  2. V mléce jsem vymíchala zlatý klas a vanilkový cukr. Uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala částečně vychladit. Pak jsem přidala moučkový cukr a máslo. Krém jsem vyšlehala mixérem a uložila do lednice ztuhnout.
  3. Den předem jsem si připravila pařížskou šlehačku. Do rendlíku jsem vylila šlehačku, nalámané jsem do ní čokolády a za stálého míchání nechala čokolády roztát. Když začala hmota vřít ihned jsem vypnula sporák a nechala jsem ji vychladit. Vychladlou čokoládovou hmotu jsem uložila do lednice na 12 hod. Pak jsem ji přelila do úzké nádoby a mixérem jsem vyšlehanou hustou hmotu. Znovu jsem ji uložila do lednice.
  4. Šlehačku, cukr a Smetafix jsem vyšlehala na tvrdou hmotu a uložila jsem ji do chladničky ztuhnout.
  5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila makový korpus. Natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela krém. Na krém jsem uložila nakrájené meruňky. Na meruňky jsem natřela pařížskou čokoládu a koláč jsem uložila jsem ho na 6 hod. do chladničky. Natřela jsem ho šlehačkou. Třetinu šlehačky jsem si odložila na zdobení. Takto hotový koláč jsem uložila na celou noc do chladničky.
  6. Do odložené šlehačky jsem vmíchala 2 lžíce celého máku. Hmotu jsem vložila do cukrářského sáčku a ozdobila jsem vrch zákusků. Koláč třeba krájet horkým nožem. Velmi lahodný, meruňkově-čokoládový zákusek s křupavým mákem. Přeji vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář