Meruňkové knedlíčky z tvarohového těsta

A takhle vaří maminka, když, jak se lidově říká, kocour není doma a myšky mají pré... Ale že se mi povedly. Toto bych mohla jíst snad i každý den, ale co by mi doma řekli, to vím přesně .... zaaaaaaaase knedlíčky? S meruňkami, švestkami, jahodami, borůvkami, dokonce i s hruškami, nebíčko v tlamičce. Spala bych v tomto jídle a může se mi ještě o tom snít :) Autor: Danka

Přidal:, 30.7.2018
Kategorie: Sladká jídla, Ovocné knedlíky, Dezerty, Oběd, Meruňky, Podle ovoce, Jahody, Část dne
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Meruňkové knedlíčky z tvarohového těsta

Suroviny

250 gměkkého tvarohu ve staniolu
70 gzměklého másla
70 gdětské krupičky
70 ghladké mouky
1 bal.vanilkový cukr
špetkasoli
1 lžičkasušené citronové kůry
ovoce dle chuti (u nás dnes byly meruňky)

Postup přípravy

  1. Těsto vložíme asi na 2 hodinky v igelitu do lednice. Pokud spěcháme, tak koulíme ihned, ale lepší je nechat těsto v chladu odpočinout. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Pak už jen prsty uždibujeme kousky těsta a balíme do něho jednotlivé ovoce. Z tohoto množství jsem ukoulele 12 knedlíků, samozřejmě berte v potaz velikost použitého ovoce.
  3. Hotové knedlíky vhazujeme do osolené vroucí vody a za občasného promíchání čekáme, dokud nevyplavou. Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Pak je vařím asi ještě 5 minut, podle velikosti a druhu ovoce. Pokud si nejste jisti, zda jsou uvařené, stačí jeden knedlíček vylovit a rozkrojit.