Nejlepší kynuté makové pečivo

Po makových kapsách se u nás doma pořád jen tak zapráší. Lepší kynuté těsto jsem nikdy neměla! Autor: Kvietok278

Přidal:, 15.8.2015
Kategorie: Moučníky
Recept Nejlepší kynuté makové pečivo

Suroviny

Budeme potřebovat:
450 ghladká mouka
1/2 kostkadroždí
270 mlmléko
50 mlolej
1 ksvejce
40 g kr. cukr
Nádivka:
mletý mák
kr. cukr
mléko

Postup přípravy

  1. 100 ml mléka ohřejeme, přidáme cukr a mícháním ho rozpustíme. Když se cukr rozpustil, přidáme droždí a necháme chvíli odstát, aby vzešel kvásek.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Ostatní suroviny dáme do misky, přidáme kvásek a zpracujeme hladké těsto, které posypeme moukou a necháme na teplém místě kynout. Trvá to cca 1 hodinu.
  3. Po vykynutí z těsta odkrojíme menší kuličku, kterou na pomoučeném vále rozválíme na tenký kruh. Rozkrojíme ho na čtvrtinu a každou čtvrtinu pomocí ostrého nože nařízneme jak vidíme na obrázku. Do středu navrstvíme nádivku.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Nádivka:
    Trochu mléka ohřejeme, mák smíchaný s cukrem a promícháme. Vznikne tuhá hmota, kterou je možné zpracovat do kuličky. Cukru dáme tolik, kolik máme máku /poměr 1: 1/.
  5. Pak těsto přendáme směrem do středu a vytvarujeme "mrkev". Pečivo uložíme na plech a necháme ho kynout zakryté utěrkou ještě 20 minut. Pečeme při teplotě 200 stupňů cca 15 minut na horkovzduch. Před pečením potřeme rozšlehaným žloutkem a můžeme posypat mandlovými lupínky.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.