NejRecept.cz Dezerty Nepečené dezerty Nepečené 3BIT řezy
Nepečené 3BIT řezy
Recept Nepečené 3BIT řezy
Petra H Petra H    ·   16.5.2015

Nepečené 3BIT řezy

Nepečený koláč 3Bit. Sušenky, mléčný krém, znovu sušenky a na vrchu lahodný krém ze šlehačky. Co říkáte? Dělala jsem je už podruhé pro velký úspěch. První plech zmizel za pár minut, každému se ušlo po dvou řezech a druhý už jsme si tak vychutnávali, že zůstal asi o půl hodinu déle na plechu. :D vřele doporučuji, je to mega sladké, mega chutné a ani se to nepeče. Stačí nechat vychladit v lednici a můžeme podávat. Autor: Petra H.

30 min
Čas přípravy
Sdílet na Facebooku
Suroviny

Budeme potřebovat:

máslové sušenky
1 bal.
karamelové Salko

Krém:

500 ml
mléko
3/4 šálku
kr. cukr
200 g
máslo
2 lžíce
hladká mouka
2 lžíce
bramborový škrob

Vrch:

750 ml
smetana ke šlehání
3 bal.
ztužovač
3 lžičky
kr. cukr
čokoláda na strouhání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 25 x 31 cm, jejíž dno vyložíme sušenkami. Zalijeme salkem (buď koupíme již zkaramelizované nebo klasické salko vaříme cca 3 hodiny ve vodě) a pěkně uhladíme. Znovu navrstvíme sušenky.
  2. 250 ml mléka přivedeme do varu a ve druhé polovině rozmícháme cukr, mouku a bramborový škrob. Když nám mléko vře, přidáváme za stálého míchání druhou mléčnou směs a uvaříme hustou hmotu, kterou necháme vychladnout.
  3. Máslo utřeme do pěny a postupně přidáme vychladlou mléčnou hmotu. Navrstvíme na sušenky a pěkně uhladíme. Naskládáme vrstvu sušenek.
  4. Smetanu na šlehání vyšleháme spolu se ztužovačem a cukrem do tuhé pěny. Navrstvíme na sušenky a pěkně uhladíme. Odložíme do lednice a necháme ztuhnout. /pokud chceme mít smetanovou vrstvu zcela tuhou - přidáme 1 bal. práškové želatiny - ale nemusí být/
  5. Vrch ozdobíme nastrouhanou čokoládou a dodáváme. Dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář