Ořechové sušenky i jako vánoční cukroví

Původní recept je s pekanovými ořechy, já používám vlašské. Sušenky jsou krásně křehké, mají plnou chuť másla a ořechů a doslova se Vám rozplynou na jazyku. Mají jen jednu vadu, snědí se vždycky příliš rychle :)

Recept Ořechové sušenky i jako vánoční cukroví

Suroviny

Na asi 24 sušenek si připravte:
113 gzměklého másla
33 gcukru krupice
130 gpolohrubé mouky
100 ghrubě mletých vlašských (pekanových) ořechů
1/2 lžičkysoli
moučkový cukr na obalení

Postup přípravy

  1. V míse smíchejte mouku, sůl a mleté ořechy. Ty by neměly být umleté úplně na jemno, lepší když zůstanou malé kousky ořechů.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Změklé máslo vyšlehejte s cukrem do pěny, pak přisypte mouku s ořechy a dobře promíchejte. Dejte asi na 30 minut ztuhnout do lednice.
  3. Troubu předehřejte na 190 stupňů, dva plechy vyložte pečícím papírem.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Z těsta tvarujte malé kuličky a dejte na plech. Z jedné dávky je obvykle asi 24 kousků. Berte v úvahu, že při pečení trochu nabudou.
  5. Dejte péct do vyhřáté trouby na 12 - 15 minut, až jsou lehce do zlatova. Nechte chvilku vychladnout na plechu, pak opatrně přendejte na chladicí mřížku. Ještě vlažné je obalte v moučkovém cukru. Pokud byste je obalovali horké, cukr se bude lepit a udělá žmolky.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Sušenky můžete jíst hned po upečení nebo v uzavřené krabici skladovat několik dnů, možná i týdnů. Pokud Vám tedy tak dlouho vydrží :))

Zdroj: Víkendové pečení