NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Slavnostní roláda s ovocem
Slavnostní roláda s ovocem
Recept Slavnostní roláda s ovocem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   20.1.2016

Slavnostní roláda s ovocem

Velmi exkluzivní dezert s ovocem uvnitř. Ovoce můžete zkombinovat podle vlastní chuti, ať už banány s jahodami, malinami, borůvkami, ... To ovoce tam je skvělé, osvěží to celý koláček, který máte připravený za pár minut, pak už jen čekat, dokud to ztuhne. Zajímavý nápad byl v originálním receptu, kde se upečené těsto nakrájelo a pěkně poskládalo do srnčího hřbetu. Takto si umím představit i jiné řezy, takže určitě příště vyzkouším. Autor: Jaja79

Suroviny

Těsto:

5 ks
vajec
5 lžic
kr. cukr
5 lžic
hladká mouka

Krém:

2 ks
žloutky
500 ml
mléko
2 bal.
vanilkový cukr
4 lžíce
kr. cukr
50 g
kukuřičný škrob
3 lžíce
hladká mouka
150 g
máslo
100 g
moučkový cukr

Dále budeme potřebovat:

banány, jahody

Vrch:

50 g
čokoláda
1/2 lžičky
olej
Postup receptu
Vytisknout
  1. Troubu rozehřejeme na 180 stupňů a připravíme si těsto. Vajíčka utřeme s cukrem do tuhé pěny, do které vařečkou jemně vmícháme hladkou mouku.
  2. Těsto navrstvíme na velký plech, který jsme vyložili pečícím papírem. Upečeme po dobu 15 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.
  3. 450 ml mléka dáme do hrnce spolu s vanilkovým a kr. cukrem. Ve zbylém mléce utřeme žloutky, kukuřičný škrob, mouku a přidáme tuto hmotu do horkého mléka s cukrem. Uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  4. Máslo s cukrem utřeme do pěny, postupně přidáme vychladlý pudink a vyšleháme nadýchaný krém.
    Připravíme si formu srnčí hřbet. Upečené těsto překrojíme na 3 části.
  5. Jednu část uložíme do srnčího hřbetu, navrstvíme trochu krému a uložíme banány. Zakryjeme je krémem, položíme druhý plát těsta. Navrstvíme trochu krému, poklademe jahody, maliny, borůvky nebo jiné ovoce a nakonec položíme třetí plát těsta.
  6. Necháme v chladničky nejlépe celou noc a ráno vyklopíme z formy. Vrch ozdobíme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář