NejRecept.cz Zdravé recepty Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Recept Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   11.1.2016

Studený, ale zázračný zázvorový elixír

Každý z nás zná horký zázvorový nápoj, který nám pomáhá chránit naše tělo před různými nemocemi. Ne každý má rád horké nápoje, proto existuje i studený zázvorový elixír, který má stejné účinky jako ten horký.

Suroviny
zázvor
med
citron
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nic nepomáhá více během studených podzimních či zimních dnů chránit naše tělo před nemocemi jako zázvor. Příprava elixíru na nemoci trvá jen několik minut a suroviny na přípravu už seženete v každém obchodě.
  2. Na přípravu budete potřebovat 1 citron, 1 kořen zázvoru (velikost závisí na vaší chuti) a med.
  3. Pomocí kuchyňského mixéru rozmixujeme celý citron i s citrónovou kůrou, očištěný kořen zázvoru a med do jednotné hmoty/pasty. Do pasty, která se zalévá horkou vodou se přidává i česnek, ale nedoporučuje se přidávat do pasty, která se zalévá studenou vodou.
  4. Pokud máte rádi chuť česneku, můžete ho přidat do mixéru spolu s ostatními surovinami, ale nezapomeňte, že zalévat tuto pastu třeba vroucí vodou, nápoj necháte vychladnout a až potom pijete po doušcích.
  5. Jednu až tři lžičky zázvorové pasty zalijeme studenou vodou, necháme 20 minut louhovat a přecedíme přes jemné sítko. Pastu skladujeme v chladničce.

Zdroj: Vk

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář