Studený, ale zázračný zázvorový elixír

Recept Studený, ale zázračný zázvorový elixír

Přidal: NejLucka, 11.1.2016

Kategorie: Zdravé recepty, Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Každý z nás zná horký zázvorový nápoj, který nám pomáhá chránit naše tělo před různými nemocemi. Ne každý má rád horké nápoje, proto existuje i studený zázvorový elixír, který má stejné účinky jako ten horký.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: NejLucka, 11.1.2016

Kategorie: Zdravé recepty, Tipy a triky

SUROVINY

zázvor
med
citron

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Nic nepomáhá více během studených podzimních či zimních dnů chránit naše tělo před nemocemi jako zázvor. Příprava elixíru na nemoci trvá jen několik minut a suroviny na přípravu už seženete v každém obchodě.
  2. Na přípravu budete potřebovat 1 citron, 1 kořen zázvoru (velikost závisí na vaší chuti) a med.
  3. Pomocí kuchyňského mixéru rozmixujeme celý citron i s citrónovou kůrou, očištěný kořen zázvoru a med do jednotné hmoty/pasty. Do pasty, která se zalévá horkou vodou se přidává i česnek, ale nedoporučuje se přidávat do pasty, která se zalévá studenou vodou.
  4. Pokud máte rádi chuť česneku, můžete ho přidat do mixéru spolu s ostatními surovinami, ale nezapomeňte, že zalévat tuto pastu třeba vroucí vodou, nápoj necháte vychladnout a až potom pijete po doušcích.
  5. Jednu až tři lžičky zázvorové pasty zalijeme studenou vodou, necháme 20 minut louhovat a přecedíme přes jemné sítko. Pastu skladujeme v chladničce.

Zdroj: Vk

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit