Tajemství ukryté v listovém těstě

Něco jednoduchého a hlavně rychlého na přípravu. Měla jsem odložené listové těsto v mrazáku a bylo nutné ho spotřebovat, jelikož datum spotřeby se blížil ke konci. Naplnila jsem slaninou, šunkou, sýrem a večeře byla hotová. Určitě vyzkoušejte. Je to luxusní slaná záležitost. Autor: Milka

Přidal:, 29.3.2018
Kategorie: Oběd, Chuťovky
Recept Tajemství ukryté v listovém těstě

Suroviny

1 balíklistového těsta
8 plátkůslaniny
5 ksvajec
1 PLolivový olej
1 hrnekstrouhaného sýra
10 dkgšunky
sůl, pepř, kmín

Postup přípravy

  1. Plech si vyložíme pečícím papírem. Pak si opečeme slaninu a vyjmeme ji na talířek. Do výpeku od slaniny vložíme šunku nakrájenou na kostičky a spolu s vajíčky připravíme míchaná vejce, kterou osolíme, opepříme podle chuti.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Nyní si rozválíme listové těsto na delší pás a vykrojíme z něj 8 trojúhelníků, které poklademe do tvaru hvězdy tak, aby jednotlivé kraje uvnitř hvězdy se překrývaly.
  3. Hvězdu už děláme na plechu, jinak by se nám těžko překládala.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Potom na každý plátek těsta dáme jeden kousek slaniny a doprostřed dáme polovinu nastrouhaného sýra. Na něj dáme míchaná vajíčka se šunkou a pak druhou polovinu sýra.
  5. Každý trojúhelník stočíme dovnitř a vrch potřeme vajíčkem a posypeme kmínem.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Pečeme při 180 ° C asi 30 minut.