Trvanlivé kvítky s vlašskými ořechy

Já jsem tyto kvítky pekla pro dceru na výlet. Dlouho vydrží a nepotřebují ledničku. Ideální na školní nebo prázdninové výlety, pokud vaše děti mají rádi sladké. Autor: Mineralka

Recept Trvanlivé kvítky s vlašskými ořechy

Suroviny

750 ghladká mouka
300 gmáslo
225 gkr. cukr
6 ksžloutku
1,5 dclvlažné mléko
1 gSalajka
vlašské ořechy
moučkový cukr na posypání

Postup přípravy

  1. Do misky dáme prosátou mouku, přidáme kr. cukr, změklé máslo a žloutky. Mléko ohřejeme a přidáme Salajku (mírně začne kypět). Mléko přidáme k ostatním surovinám a zpracujeme hladké těsto, které na pracovní desce rozválíme na hrubší plát a pomocí vykrajovátka vykrojíme kvítky.Tip: 33 receptů na slané a sladké rolády, které si můžete připravit na Vánoce nebo Velikonoce
  2. Kvítečky ukládáme na plech, který jsme vymazali tukem nebo pekáček můžete vystlat papírem na pečení. Na každou květinku do středu uložíme kousek vlašského oříšku a mírně ho zatlačíme.
  3. Dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů 6-8 minut. Sledujeme, aby pečivo příliš nezhnědlo. Upečené a vychladlé kytičky posypeme moučkovým cukrem.Tip: Sbírka 6 nejlepších receptů na velikonoční mazanec, ze které si určitě vyberete.
  4. Já jsem tyto kvítky pekla dceři na výlet. Dlouho vydrží a nepotřebují ledničku. Ideální na školní nebo prázdninové výlety, pokud vaše děti mají rádi sladké.