NejRecept.cz Dezerty Moučníky Velikonoční máslové sušenky
Velikonoční máslové sušenky
Recept Velikonoční máslové sušenky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Dvě v troubě Dvě v troubě    ·   19.9.2017

Velikonoční máslové sušenky

Sušenky jsou takové veselejší, jarní a velikonoční, pokud jsou ozdobené. Samozřejmě je můžete nechat tak, jak je po upečení vytáhnete z trouby (my to tak nejradši), ale pro ostatní je tu možnost, že na sušenky dají marcipán nebo potahovou hmotu - ale pozor na tryskomyší děti, potahovky jsou přeslazené. Autor: Dvě v troubě.

Suroviny
150 g
změklého másla
100 g
krystalového cukru
1 ks
vejce
250 g
polohrubé mouky (hladká na posypání válu)
1/2 lžičky
prášku do pečiva
1/4 lžičky
soli
marcipán/potahová hmota
potravinářské barvy
moučkový cukr na posypání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Změklé máslo vyšlehejte s cukrem do světlé pěny a poté do ní přidejte vejce.
  2. V jiné míse spolu smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Do máslové pěny postupně přidávejte mouku s kypřícím práškem a zpracujte na vláčné těsto. Zabalené ve fólii ho nechte alespoň hodinu odpočívat v ledničce.
  3. Těsto rozválejte na moukou posypané pracovní ploše na výšku asi půl centimetru. Vykrajujte různé tvary připomínající jaro nebo Velikonoce a přeneste je na plech s pečícím papírem. Plech vložte ještě na dalších 20 minut do ledničky. Sušenky pečte asi 12 minut v troubě předehřáté na 170 stupňů. Pak je nechte vychladnout na kovové mřížce.
  4. Zdobení: Marcipán/potahovku obarvěte a rozválejte do tenka na ploše posypané moučkovým cukrem a formičkami z něj vykrajujte stejné tvary, jako u sušenek. Upečené sušenky lehce navlhčete štětečkem namočeným ve vodě a jemně na ně přitiskněte vykrojený marcipán.
  5. Pokud byste chtěli pro děti upéct tyto sušenky a nechcete si vyčítat nějaký ten cukr, nebo jsou-li vaše dítka po cukru jako tryskomyši, můžete cukr nahradit nějakým sirupem. Javorový, datlový nebo kokosový,... Záleží už jen na vás.

Zdroj: Dvě v troubě

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář