NejRecept.cz Těsta Odpalované těsto Věnečky s pudinkovým krémem
Věnečky s pudinkovým krémem
Recept Věnečky s pudinkovým krémem
Danula Vašíčková    ·   10.4.2018

Věnečky s pudinkovým krémem

Tak teda ne že by si je zrovínka dvakrát zasloužil, protože poslední dobou zlobí víc než ten malej neposeda, ale když má dneska ten svátek. Nemohu přece obejít svátek bez sladké dobroty. Odpalované těsto není tak těžká záležitost jak si každý myslí :) Určitě vyzkoušejte :) Autor: Danka

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

250 ml
vody
90 g
stoprocentního tuku (dala jsem Omegu)
špetka
soli
140 g
hladké mouky
4 ks
vejce

Krém:

600 ml
mléka
2 bal.
vanilkové pudinkové prášky
6 lžic
krystalu
2 bal.
vanilkové cukry
250 g
másla

Poleva:

200 g
prosátého moučkového cukru
3 lžíce
horké vody
1 lžíce
rumu
1 lžíce
citronové šťávy
Postup receptu
Vytisknout
  1. V kastrolu svaříme vodu s tukem a se solí, do vroucí směsi vsypeme naráz všechnu mouku, plotnu ztlumíme a mícháme, dokud se těsto nepřestane lepit na hrnec a na stěnách se netvoří jen zcela nepatrný bílý povlak (trvá to asi 5 minut). Odstavíme z plotny a za občasného promíchání necháme zchladnout. Poté vařečkou po jednom zašleháme vejce, vždy důkladně dohladka vymícháme.
  2. Hotové těsto naplníme do zdobícího cukrářského sáčku s řezanou špičkou a tlačíme na máslem vymazaný plech věnečky. Pečeme ve vyhřáté troubě 10 minut na 200 stupňů, poté ztlumíme na 170 a pečeme ještě dalších 10 minut. Troubu předčasně neotvíráme!!! Ještě horké prokrojíme a po vychladnutí plníme krémem a potíráme polevou.
  3. Krém: Takto připravený krém se nesráží ani nedělá pucíky. Připravuji ho den předem, aby se dobře vychladil. Z mléka, cukrů a pudinkových prášků uvaříme hustý pudink a do ještě horkého zašleháme vařečkou po částech máslo.
  4. Částečně zchladlé přendáme do mísy, zakryjeme neprodyšně mikrotenem a když vše vychladne, strčíme do lednice. Druhý den vyndáme z lednice, důkladně našleháme ručním elektrickým šlehačem a můžeme použít.
  5. Poleva:
    Vše promícháme dohladka metličkou a připravenou polevou věnečky hned poléváme.
  6. Hotové věnečky uložíme do chladu alespoň na chvilku uležet.
Komentáře k receptu
roliva    ·   16.6.2020   ·   Odpovědět   ·  

Výborné věnečky, moje první zkušenost s odpalovaným těstem a dopadlo to na jedničku.

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář