Věnečky s pudinkovým krémem

Tak teda ne že by si je zrovínka dvakrát zasloužil, protože poslední dobou zlobí víc než ten malej neposeda, ale když má dneska ten svátek. Nemohu přece obejít svátek bez sladké dobroty. Odpalované těsto není tak těžká záležitost jak si každý myslí :) Určitě vyzkoušejte :) Autor: Danka

Recept Věnečky s pudinkovým krémem

Suroviny

Těsto:
250 mlvody
90 gstoprocentního tuku (dala jsem Omegu)
špetkasoli
140 ghladké mouky
4 ksvejce
Krém:
600 mlmléka
2 bal.vanilkové pudinkové prášky
6 lžickrystalu
2 bal.vanilkové cukry
250 gmásla
Poleva:
200 gprosátého moučkového cukru
3 lžícehorké vody
1 lžícerumu
1 lžícecitronové šťávy

Postup přípravy

  1. V kastrolu svaříme vodu s tukem a se solí, do vroucí směsi vsypeme naráz všechnu mouku, plotnu ztlumíme a mícháme, dokud se těsto nepřestane lepit na hrnec a na stěnách se netvoří jen zcela nepatrný bílý povlak (trvá to asi 5 minut). Odstavíme z plotny a za občasného promíchání necháme zchladnout. Poté vařečkou po jednom zašleháme vejce, vždy důkladně dohladka vymícháme. Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Hotové těsto naplníme do zdobícího cukrářského sáčku s řezanou špičkou a tlačíme na máslem vymazaný plech věnečky. Pečeme ve vyhřáté troubě 10 minut na 200 stupňů, poté ztlumíme na 170 a pečeme ještě dalších 10 minut. Troubu předčasně neotvíráme!!! Ještě horké prokrojíme a po vychladnutí plníme krémem a potíráme polevou.
  3. Krém: Takto připravený krém se nesráží ani nedělá pucíky. Připravuji ho den předem, aby se dobře vychladil. Z mléka, cukrů a pudinkových prášků uvaříme hustý pudink a do ještě horkého zašleháme vařečkou po částech máslo. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Částečně zchladlé přendáme do mísy, zakryjeme neprodyšně mikrotenem a když vše vychladne, strčíme do lednice. Druhý den vyndáme z lednice, důkladně našleháme ručním elektrickým šlehačem a můžeme použít.
  5. Poleva:
    Vše promícháme dohladka metličkou a připravenou polevou věnečky hned poléváme.
    Tip: Jahodový džem bez chemie
  6. Hotové věnečky uložíme do chladu alespoň na chvilku uležet.