NejRecept.cz Maso Vepřové maso Vepřové rolky plněné šunkou a špenátem
Vepřové rolky plněné šunkou a špenátem
Recept Vepřové rolky plněné šunkou a špenátem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Kvietok278 Kvietok278    ·   10.4.2017

Vepřové rolky plněné šunkou a špenátem

Dělala jsem pořádek v chladničce a konečně jsem zužitkovala vše, co bylo v chladničce pootevřené a nedojedené, například otevřená šunka, otevřený balíček se špenátem a nedokrájaná cibule se slaninou. Vzniklo takové jídlo a moji jedlíci zhodnotili, že improvizace v kuchyni mi jde. Rolky se nerozpadly, měla jsem radost. K tomu jako příloha opečené brambory s cibulkou, které nejdříve vařím v osolené vodě, tehdy získají lepší kůrku a jsou křupavější. Autor: Kvietok

Suroviny
vepřové karé
šunka
špenát
sůl, pepř
červená mletá paprika
slanina
cibule
brambory
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejdříve jsem si připravila maso. Celé karé jsem umyla, zbavila mastných částí a nakrájela jsem motýlky - nejdříve jsem udělala hrubý kousek a ten jsem uprostřed prekrojila tak, abych neprošla až na druhý konec. Rozložila jsem a vyklepala paličkou na velký tenký kousek, který jsem osolila, okořenila, posypala mletou paprikou.
  2. Na každý kousek jsem položila plátek šunky a hrst špenátu. Srolovala jsem a pokud bylo třeba, spojila jsem konec párátkem.
  3. Na oleji jsem orestované cibuli s kouskem slaniny (slaninu jsem dala vcelku, měla jsem takový menší kousek, který se mi nevyplatilo krájet).
  4. Do orestované cibulky jsem vložila rolky, které jsem zprudka opekla z každé strany a následně jsem je přeložila do pekáčku, zakryla jsem alobalem a pekla jsem v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi půl hodinu. Záleží na tloušťce masa, pokud je tlustší třeba déle péct.
  5. Asi 10 minut před koncem jsem alobal sebrala a dopekla.
  6. Jako přílohu jsem zvolila klasické brambory, které jsem nejdříve uvařila v osolené vodě a pak jsem je dala zapéct do trouby spolu s cibulkou a máslem.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář