Zahradnické kulky s bramborovou kaší

Zahradnické kulky s bramborovou kaší. Autor: Jamajka

Přidal:, 3.6.2015
Kategorie: Vepřové, Maso, Oběd
Recept Zahradnické kulky s bramborovou kaší

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 gmleté ​​vepřové maso
1 kscibule
1 ksvejce
2 stroužkyčesneku
mražená zelenina
1 lžícedětské krupice (zarovnaná lžíce)
sůl
pepř
majoránka
olivový olej

Postup přípravy

  1. Z mletého masa, na oleji osmažené cibulky, česneku, vejce, soli a pepře spolu s majoránkou si vytvarujeme menší kulky. Na oleji si orestujeme mraženou zeleninu (v létě mám, co zahrádka dá, v zimě koupím mraženou zeleninu dle výběru v obchodě, např. mražená do polévky, brokolice, hrášek, kukuřici - prostě aby byla zeleninka barevná, lahodící oku, i chuti). Po nějakých 10 minutách vložím do toho vytvarované kulky. Šťávy by mělo být tolik, aby kulky v ní plavaly. Vařím, občas promíchám, aby nepřipálilo, ztišit plyn, jen tolik, aby mírně vřele. V případě potřeby ještě dolijeme vodu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Po 20 minutách přidám ve vodě rozmíchanou dětskou krupici (ta to zahustí na omáčku). Chvilku (3 min.) Míchám a odstavím.
  3. Nakonec přidám trochu petrželové nati. Podávám s bramborovým pyré.


    * Poznámočka: pro ty, kteří nemají rádi mleté ​​maso - občas pro změnu připravím toto jídlo z vepřového masa (nemletého). Nakrájíme na plátky, mírně naklepeme, osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce, nakrátko opečem nebo vložím do šťávy. Dále postupuji stejně jako s kulkami. Když budu mít foto, přidám. Dobrou chuť!Tip: Jahodový džem bez chemie