Bleskové listové těsto

Recept Bleskové listové těsto

Přidal: NejLucka, 19.10.2016

Kategorie: Listové těsto, Těsta, Moučníky, Dezerty, Pečivo, Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Listové těsto je v našich kuchyních velmi oblíbené hlavně pro jeho univerzální použití. Bohužel jen málokdo si najde čas a chuť si listové těsto připravit doma. Budu upřímná, i já patřím k těm, kteří ho obvykle kupují. Tedy alespoň do té doby, než jsem objevila tuhle zrychlenou variantu. Zatím jsem ho zkusila připravit jen dvakrát, ale jsem z něj nadšená.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: NejLucka, 19.10.2016

Kategorie: Listové těsto, Těsta, Moučníky, Dezerty, Pečivo, Tipy a triky

SUROVINY

Bleskové listové těsto (cca 500 g):

250 ghladké mouky
1/2 lžičkysoli
125 gmásla, rozděleného na 50 g + 75 g
cca 120 mlvody
mouka na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
 1. Příprava těsta je poměrně rychlá a jednoduchá. Z mouky, másla a vody si vypracujete měkké těsto, které rozvalujete a natíráte lehce změklým máslem.
 2. Překvapivě jednoduché a překvapivě dobré. Těsto má úžasnou máslovou chuť i vůni, je krásně křehké a křupavé. Zatím jsem ho zkoušela jen na sladko, ale věřím, že stejná spojenost bude i ve slaném provedení.
   
 3. Mouku prosejte do mísy, přidejte sůl a promíchejte. Přidejte 50 g na kousky nakrájeného másla a rukama nebo pomocí robota zpracujte na drobenku. Vyzkoušela jsem obě možnosti, ruce i robota, oboje funguje stejně :)
   
 4. K drobence začněte pomalu přidávat vodu a vypracujte měkké těsto. Vodu přidávejte postupně, tak jak bude potřeba, vždy dobře zapracujte.
 5. Zbývajících 75 g másla dejte do misky a nechte lehce povolit v mikrovlnce. Máslo se nesmí rozpustit, jen lehce změknout, tak aby šlo rozmazat lžící. Rozdělte ho v misce na tři části, tj. 3 x cca 25 g.
 6. Těsto rozválejte na lehce pomoučněné ploše na obdélník a rozměru cca 40 x 20 cm. Asi dvě třetiny plochy rozváleného těsta potřete třetinou změklého másla (25 g). Dobře se na roztírání hodí lžíce.
 7. Nenamazanou třetinu těsta přehněte do středu a z druhé strany překlopte druhou část těsta.
 8. Těsto opatrně rozválejte, opět do obdélníku cca 40 x 20 cm a postup dvakrát zopakujte se zbývajícím máslem.
   
 9. Nakonec těsto ještě několikrát složte na třetiny a znovu rozválejte na obdélník. Stačí třikrát až čtyřikrát. Během válení podle potřeby lehce posypávejte moukou a snažte se na těsto příliš netlačit. 
   
 10. Hotové těsto dejte před použitím ztuhnout asi na hodinu do lednice nebo můžete zamrazit. Z receptu připravíte cca 500 g listového těsta.

Zdroj: Víkendové pečení

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit