NejRecept.cz Zdravé recepty Fitness Fantastické FITNESS tyčinky bez cukru, mouky, vajíčka hotové za 15 minut a bez pečení
Fantastické FITNESS tyčinky bez cukru, mouky, vajíčka hotové za 15 minut a bez pečení
Recept Fantastické FITNESS tyčinky bez cukru, mouky, vajíčka hotové za 15 minut a bez pečení
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   9.11.2017

Fantastické FITNESS tyčinky bez cukru, mouky, vajíčka hotové za 15 minut a bez pečení

Ještě před Vánocemi si trochu odpočiňte od cukru, mouky a toho celého kalorického jídla, které nás čeká. Připravte si moje oblíbené fitness tyčinky, které neobsahují žádný cukr, jsou bez mouky, bez vajíčka a hlavně bez pečení. Připravila jsem je asi za 15 minut, dala jsem je do chladničky, ať trochu ztuhnou a pak jsem je nakrájela na tyčinky. Dělávám je často, hlavně na cesty, kdy nemáme čas jíst vařené jídlo a nemusíme tak sahat po bagetě nebo po pečivu, případně po sladkostech z obchodu. Autor: Karambola

Sdílet na Facebooku
Suroviny
200 g
datle
120 g
mandle
10 PL
voda
2 PL
mandlové máslo (může být i jiné)
100 g
kokos
50 g
kokosový olej
rozinky dle chuti
vysokoprocentní čokoláda na polití
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vypeckované datle dáme spolu s mandlemi do horké vody. Necháme je odstát asi 5 - 10 minut. Pak je prohodíme do mixéru, přidáme vodu, ve které byly namočené (nejdříve přidejte pouze 5 PL, pak uvidíte podle konzistence, zda je ještě třeba přilít nebo ne), přidáme mandlové máslo (pokud nemáte, přidejte jiné, například kešu nebo arašídové), rozstopený kokosový olej a mixujeme dohladka.
  2. Vznikne nám hustá hmota, do které už jen vařečkou zamícháme kokos a rozinky, případně jiné sušené ovoce nebo i kousky čokolády.
  3. Takto připravenou hmotu navrstvíme do formy, kterou jsme vyložili pečícím papírem a na papír nasypeme ještě kokos, aby se to pěkně oddělilo když to ztuhne.
  4. Vrch polijeme rozpuštěnou vysoceprocentní čokoládou a necháme ztuhnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář