FITNESS dort s ovesnými vločkami bez cukru a mouky

Jednoduchý dort z 5 surovin. Čím zralejší banán použijete, tím sladší dort budete mít a nemusíte použivat ani žádný cukr.

Přidal:, 31.8.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Fitness, Podle ovoce, Banány, Jablka
Recept FITNESS dort s ovesnými vločkami bez cukru a mouky

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 govesné vločky
3 lžičkykakao
1 ksjablko
1 ksbanán
3 ksvejce

Postup přípravy

  1. Ovesné vločky promyjeme v teplé vodě alespoň 3 krát a necháme je půl hodiny nabobtnat.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Ve druhé misce na středně velkém struhadle nastrouháme jablko a banán. Přidáme vajíčka, kakao a vše spolu důkladně promícháme. (můžete přidat i cukr, med, sladidlo nebo javorový sirup - každý si to osladí podle vlastní chuti. Čím použijete zralejší banán, tím sladší to bude a nemusíte přidávat ani cukr).
  3. Postupně k ovocné hmotě přidáváme ovesné vločky dokud nedostaneme jednotnou hmotu, kterou navrstvíme do kulaté formy na pečení, kterou jsme vyložili pečícím papírem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 40 minut.
  5. Upečený dort nevybíráme z formy, počkáme, dokud úplně vychladne. Pokud byste se pokoušeli dort vybrat z formy dříve než vychladne, je dost možné že se Vám rozpadne.Tip: Jahodový džem bez chemie

Zdroj: Vk