Slavnostní krémový dort s bílou čokoládu

Je to sice kalorická bomba, ale jednou za čas si třeba dopřát. K narozeninám, na oslavu nebo na jakoukoliv jinou příležitost.

Přidal:, 25.2.2016
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty
Recept Slavnostní krémový dort s bílou čokoládu

Suroviny

Těsto:
2x4 ksvejce
2x4 lžícekr. cukr
2x1,5 lžícedětská krupice
2x3 lžícekakao
2x1/2 lžičkyprášku do pečiva
Bílkové těsto:
6 ksbílku
300 gkr. cukr
1 lžícedětská krupice
1 lžíceocet
Krém:
6 ksžloutku
250 gmoučkový cukr
200 gbílá čokoláda
1 bal.šlehačka v prášku
50 mlmléko
Dále budeme potřebovat:
3 bal.smetana ke šlehání
200 mlmléka
4 lžícekr. cukr
čokoláda na ozdobu
mleté vlašské oříšky

Postup přípravy

    1. Upečeme si 2 těsta (čili spotřebuje 8 vajec, 8 lžic cukru, ...). Z vajíček a cukru vyšleháme tuhou pěnu, přidáme kakao, dětskou krupici a prášek do pečiva. Těsto vylijeme do kulaté formy o průměru 25 - 30 cm, dno jsme vyložili papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 minut.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
    2. Upečeme i bílkové těsto. Bílky vyšleháme do tuhé pěny, přidáme ocet a postupně zašleháme cukr a šleháme, dokud nedostaneme lesklou pěnu. Vařečkou přimícháme dětskou krupici a navrstvíme do formy. Pečeme při teplotě 150 stupňů cca 55 minut.
    3. V mléce rozmícháme šlehačku a vyšleháme mixérem do pěny. V receptu je uvedena vanilková šlehačka, ale klidně použijte obyčejnou. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny a nakonec přidáme vyšlehanou šlehačku. Mixérem spojíme a přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
    4. Smetanu vyšleháme do pěny, ochutíme cukrem podle vlastní chuti.
    5. Když máme vše připraveno můžeme dort "poskládat". Na těsto natřeme krém, pěkně uhladíme, posypeme mletými oříšky, položíme bílkové těsto, opatrně rozetřeme krém, znovu posypeme mletými oříšky a položíme druhé těsto. Boky a vrch potřeme šlehačkou, ozdobíme podle vlastní fantazie oříšky, čokoládou.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: youtube - VIDEO